TECHNOLOGIA PRODUKCJI PREPARATÓW VISION ŹRÓDŁEM ICH SUKCESU

Informacje o produktach, sposobie ich stosowania. Znajdziecie tutaj również najświeższe informacje dotyczące nowości produktowych w firmie Vision.

Moderatorzy: Moderator, ModeratorPawel

Regulamin forum
Na tym forum nie wolno umieszczać treści nie związanych z tym forum. Treści pornograficzne oraz niecenzuralne będą zgłaszane najbliższej jednostce prokuratury.

Na forum obowiązuje zakaz umieszczania linków do stron internetowych oraz numerów telefonów. Użytkownicy mogą kontaktować się ze sobą wyłącznie emailowo.

TECHNOLOGIA PRODUKCJI PREPARATÓW VISION ŹRÓDŁEM ICH SUKCESU

Postprzez Moderator » Wtorek, 14 Paź 2008, 08:16

W celu wydobycia najcenniejszych składników aktywnych obecnych w roślinach i dostarczenia ich w postaci nienaruszonej. Koncern Arkopharma stosuje najnowszą technologię rozdrabniania kriogenicznego i ekstrację w warunkach nadkrytycznych z użyciem C02. Rozdrobnienie kriogeniczne.
Rozdrobnienie kriogeniczne jest to technologia rozdrabniania aktywnych części uprzednio wysuszonej rośliny do postaci jednorodnego proszku w atmosferze ciekłego azotu w temperaturze -196 C.
Dlaczego należy stosować rozdrobnienie kriogeniczne?
Badania naukowe pokazały, że wysoka temperatura i utlenienie towarzyszące procesowi rozdrabniania w standardowej temperaturze są szkodliwe dla witamin, enzymów, substancji lotnych oraz wielu innych substancji aktywnych. W standardowej metodzie rozdrabniania temperatura procesu może osiągnąć nawet 100 oC. W takich warunkach wszystkie lotne i termowrażliwe składniki aktywne rośliny ulegają zniszczeniu. Rozdrobnienie kriogeniczne ma tą zaletę, w żaden sposób nie niszczy i nie obniża chemicznych i biologicznych właściwości składników aktywnych rośliny, co umożliwia ich pozyskanie w stanie nienaruszonym, w postaci proszku o optymalnych parametrach.
Ekstrakcja w warunkach nadkrytycznych z użyciem CO2.Ekstrakcja warunkach nadkrytycznych z użyciem dwutlenku węgla, to proces ekstrakcji w niskich temperaturach (ok.30 stopni C), gdzie głównym czynnikiem ekstrachującym jest skompresowany pod wysokim ciśnieniem (do 300 bar) dwutlenek węgla, co znacznie ułatwia penetrowanie ekstrahowanego materiału. Wyciągi rośline otrzymane tą metodą charakteryzują się dużą naturalnością, są czyste mikrobiologicznie i nie zawierają śladu rozpuszczalników. Ten nowoczesny proces ekstrakcji, w którym można uzyskać wyciągi roślinne onajwyższym poziomie czystości i zachowaniu naturalnych składników aktywnych, jest znacznie bardziej zaawansowane technologicznie od tradycyjnych procesów ekstrakcji. Stosunkowo niska temperatura procesu nie degraduje składników aktywnych rośliny i tym samym nie powoduje obniżenia ich jakości zdrototnej i organoleptycznej. Tajemnicą czystości wyciągów roślinnych uzyskiwanych mtodą ekstrakcji w warunkach nadkrytycznych jest ostatni etap procesu faza rozprężania, w której następuje obniżenie ciśnienia. Na tym etapie, faza ciekła dwutlenku węgla zmienia się w fazę gazową, przez cały rozpuszczalnik może być swobodnie odparowany z wyciągu, w rezultacie czego zyskuje się 100% czystego wyciągu roślinnego. Dzięki zastowaniu ekstrakcji w warunkach nadkrytycznych z użyciem CO2 możliwe byo opracowanie wielu nowatorskich produktów jak np. wyciągu z pyłku kwiatowego, którego zastosowanie w preparatch dermo-kosmetycznych Akrophrma jest objęte międznarowowym patentem. Koncern Arkopharma posiada nowoczesny zakład produkcyjny wyposażony w dwa ultranowoczesne 400-u litrowe ekstraktory przystosowane do ekstrakcji w warunkach nadkrytycznych z użyciem CO2.
Moderator
 
Posty: 174
Rejestracja: Sobota, 24 Maj 2008, 20:04

Wróć do Informacje o firmie i produktach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


cron