Choroby układu krążenia

Odżywianie, suplementacja, diety, witaminy i minerały, fakty, ostrzeżenia i ciekawostki.

Moderatorzy: Moderator, ModeratorPawel

Choroby układu krążenia

Postprzez Moderator » Sobota, 16 Mar 2013, 01:08


Choroby układu krążenia


Tak dziś powszechne nadciśnienie, czy podwyższony poziom cholesterolu we krwi wcale nie musi występować tak często. Wystarczy, że pozna się przyczyny takiego stanu rzeczy i podejmie się odpowiednie i naturalne kroki, aby utrzymać serce i naczynia krwionośne w odpowiednim zdrowiu.

Choroby układu krążenia – przyczyny i środki zaradcze


Układ sercowo – naczyniowy reguluje zaopatrywanie narządów i tkanek w tlen oraz substancje odżywcze. Ponadto odgrywa centralną rolę w usuwaniu odpadów przemiany materii. Motorem całego układu krążenia jest serce, które działa jak pompa i utrzymuje naszą krew w stanie ciągłego ruchu. Poprzez krew wszystkie nasze narządy wewnętrzne są zaopatrywane w substancje odżywcze. Zdrowy układ krążenia zaopatruje optymalnie wszystkie narządy z korzyścią dla zdrowia.

Ludzkie ciało jest zawsze w takim wieku jak jego naczynia krwionośne.


Pod pojęciem chorób układu krążenia znajduje się duża grupa chorób dotycząca zarówno serca jak i pozostałych naczyń krwionośnych, takich jak żyły i tętnice.

Można do nich zaliczyć:

Chorobę wieńcową
Miażdżycę
Nadciśnienie
Wysoki poziom cholesterolu
Cukrzycę
Zaburzenia rytmu serca
Zwiększony poziom lipidów we krwi
Udar mózgu znany też jako wylew czy apopleksja


Wśród najczęstszych przyczyn chorób układu krążenia wymienia się: stres, palenie tytoniu, obciążenia psychiczne, brak ruchu oraz niezdrowa dieta bogata w białko i tłuszcze zwierzęce. Zarówno zbyt mała ilość składników odżywczych (świeże i dojrzałe jarzyny i owoce) jak i kwasotwórcza dieta prowadzą do osłabienia układu krążenia. Przy uszkodzeniu tego systemu powinniśmy przede wszystkim zadbać o zdrową i zrównoważoną dietę.

Źródło: ZDG http://www.zentrum-der-gesundheit.de/
Moderator
 
Posty: 175
Rejestracja: Sobota, 24 Maj 2008, 20:04

Wróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


cron