Jeżeli bolą cię nerki

Odżywianie, suplementacja, diety, witaminy i minerały, fakty, ostrzeżenia i ciekawostki.

Moderatorzy: Moderator, ModeratorPawel

Jeżeli bolą cię nerki

Postprzez Moderator » Sobota, 16 Mar 2013, 15:12


Jeżeli bolą cię nerki


Masz lekki ciągnący ból w krzyżu, rano masz uczucie ciężkości w tym miejscu? A pod wieczór pojawiają się stany podgorączkowe? Masz mdłości lub wymioty? Swędzi skóra? Częściej niż zwykle musisz korzystać z toalety, czy przeciwnie, rzadziej niż zwykle? Czujesz dyskomfort podczas oddawania moczu? Pojawiły się obrzęki pod oczami?

Jeżeli zauważasz przynajmniej kilka z tych objawów, całkiem możliwie, że nie wszystko w porządku masz z nerkami i musisz koniecznie udać się do lekarza, który przeprowadzi gruntowne badania.

Niestety ale również na szczęście, nerki są bardzo niezawodne i bardzo "cierpliwe" a dają sygnał dopiero wtedy, gdy im jest naprawdę źle. Na szczęście - ponieważ nerki, nawet bez względu na złe samopoczucie, wykonują swoją niezbędną dla funkcjonowania organizmu pracę. A niestety dlatego, że problem może okazać się zaniedbanym i wymagać poważnego leczenia.

Czym są nerki i po co są potrzebne

Nerki są wyjątkowymi pracownikami naszego organizmu. Ich zadaniem jest filtrowanie krwi i oczyszczanie jej ze wszystkich szkodliwych toksyn, mikrobów, złogów i przez moczowody kierowanie tego wraz z osoczem krwi do pęcherza moczowego, skąd są one pomyślnie wydalane. Nerki pracują bez odpoczynku, nie zatrzymując się ani na sekundę i przetaczają niewiarygodną ilość krwi - do 1700 l na dobę! W przypadku niewłaściwego funkcjonowania, toksyczne produkty kumulują się w organizmie, wywołują mdłości i wymioty.

Nerki są tak ważne, że mądra natura zadbała o to, by był to organ parzysty - jeżeli nagle zawiedzie jedna, to będzie działała druga. To umożliwiło rozwój całej dziedziny medycznej - transplantacji nerek.

Ponieważ nerki stale mają do czynienia z substancjami trującymi, to może spowodować, że staną się zbyt osłabione, jeżeli właśnie tych substancji gromadzi się zbyt wiele. Czyli gdy zwykły szkodliwy zestaw, z którym ciągle mają do czynienia, uzupełnia się dodatkowymi bakteriami z naszych przeziębień, nieleczonej próchnicy, oraz innych zakażeń i stanów zapalnych. W tym przypadku nawet tak niezawodny mechanizm, jak nerka, może nie wytrzymać. Nawiasem mówiąc, znane powiedzenie "przeziębić nerki" nie należy rozumieć zbyt dosłownie. Nerki są bardzo dobrze osadzone w warstwie tłuszczowej i są świetnie chronione przed zimnem. Wiec jeżeli zaczynamy odczuwać ból po przeziębieniu, to oznacza, że na chłód zareagowały już wcześniej zamieszkałe tam drobnoustroje. A jeżeli już rozmawiamy o drobnoustrojach i bakteriach, to, najprawdopodobniej, zaczyna się stan zapalny. A każdy stan zapalny to zatrucie organizmu toksynami. Drobnoustroje i bakterie, trafiając do organizmu, zatruwają i niszczą komórki. Postrachem na stany zapalne jest naturalny preparat Nutrimax+, który działając na poziomie komórkowym, skutecznie daje sobie radę z różnymi poważnymi zakażeniami, przede wszystkim w układzie moczowo-płciowym. Wspomaga wydalanie piasku i drobnych kamieni z nerek, moczowodów oraz pęcherza moczowego, zapobiega ich powstawaniu. Nutrimax+ okaże się pomocny przy zapaleniu cewki moczowej i odmiedniczkowym zapaleniu nerek, złagodzi przebieg chorób przewlekłych układu moczowo-płciowego, poprawi jego funkcjonowanie.

Zaczynamy dbać

Opiekę jak zwykle zaczynamy od prawidłowego sposobu odżywiania się. Żaden z naszych narządów nie lubi nadmiaru, a w odniesieniu do nerek istnieje ku temu proste i zrozumiałe wytłumaczenie.

Na przykład alkohol. Nerki alkoholu (jakiegokolwiek, łącznie z piwem) stanowczo nie lubią. A to dlatego, że organizm powinien rozszczepić go na składniki i wydalić, oczywiście przez nerki. Ale to nie jest jeszcze najgorsze. Oprócz tego alkohol odwadnia organizm, który oddaje całą wilgoć żeby jak najszybciej wydalić produkty rozpadu alkoholu. Wiec nerki przetaczają przez siebie podwójną lub potrójną ilość płynów. Na dodatek, bez względu na to, ile wody lub rosołku wypijemy na kacu, krew gęstnieje, a nerki mają większe trudności z jej filtrowaniem.

Żeby ułatwić nerkom pracę, watro skorzystać ze specjalnie opracowanego zestawu oczyszczającego
D i Guard nano firmy Vision. W skład D i Guard nano wchodzą sproszkowane algi Chlorella, które maja działanie detoksykacyjne i wspomagają wydalanie z krwi toksyn, soli metali ciężkich i trucizn alkoholowych. W ten sposób, regularnie stosując D i Guard nano nie tylko oczyszczasz swój organizm z substancji szkodliwych, lecz również pomagasz nerkom.

Dodatkowo w celu zmniejszenia obciążenia nerek warto stosować Megę. Ten unikatowy zestaw powoduje, że krew staje się rzadsza i dodatkowe filtrowanie dla niej już nie będzie konieczne.

Nerkom nie służy mięso, szczególne spożywane w nadmiernych ilościach
. Mięso to białko, a białko nie gromadzi się w organizmie jak, na przykład, tłuszcze. Dlatego każdy nadmiar białka i produkty jego rozpadu powinny zostać usunięte - oczywiście przez nerki, tym samym zwiększając ich obciążenie.

Żeby nerki nie cierpiały z powodu preferencji kulinarnych, należy stosować Detox+. Przyczyni się to do kontrolowania poziomu produktów rozpadu białka i zapobiegnie zaburzeniom pracy nerek.

Nerki nie lubą nagłego spadu masy ciała, i to można zrozumieć. Chodzi o to, że każda nerka znajduje się w specjalnej kapsule z tłuszczu, gdzie jest ciepło, miękko i bezpieczne. Warstwa tłuszczu osłania nerki przed uderzeniami, zimnem, utrzymuje je w naturalnej pozycji. A diety, które wypalają z organizmu tłuszcz, w gruncie rzeczy odsłaniają nerki, pozbawiając ich ochrony.

Nie należy przesadzać ze zbyt słodkim lub zbyt słonym jedzeniem, ponieważ to zakłóca równowagę gospodarki wodno-elektrolitowej w organizmie. Aby pomóc nerkom, szczególnie gdy one nie są zbyt zdrowe, należy zredukować spożycie przetworów mlecznych, takich jak twaróg, ser, jak również czekolady oraz produktów o wysokiej zawartości wapnia i witaminy C.

Żeby chudnąć bez szkody dla organizmu, należy stosować Sveltform+. On nie tylko normalizuje procesy przemiany materii, lecz również pomoże schudnąć stopniowo, unikając zbyt dużego obciążenia nerek. Równocześnie, jeżeli nie musisz trzymać się zbyt ścisłej diety i od czasu do czasu możesz sobie pozwolić na coś smacznego i szkodliwego, należy uzupełnić Sveltform+ preparatem KG-Off Fat Absorber. On natychmiast usunie zbędny tłuszcz z organizmu i nie pozwoli nabrać zbędnych kilogramów.

A tym, co szczególnie lubią nerki, są świeże zioła, warzywa i owoce - natka pietruszki, koperek, seler, ogórki, dynia, słodka papryka, poziomki, jabłka, kapusta, oraz, oczywiście, arbuzy i melony - jak i pozostałe, trochę moczopędne. Jeżeli nie masz możliwości regularnie spożywać owoców i warzyw, lub twoje jelita nie dają rady z ich obfitością, należy uzupełnić swoją dietę w preparaty firmy Vision, które zawierają maksymalny zestaw witamin. Do takich preparatów można zaliczyć Lifepac Senior, zawierający bifidobakterie. On dostarczy organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów oraz usprawni funkcjonowanie wszystkich narządów i układów człowieka, z nerkami włącznie.

Żeby nerki były zdrowe


Międzynarodowe stowarzyszenie nefrologów zaleca przestrzeganie 8 złotych reguł, które pomogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób, związanych z nerkami:


- Prowadź aktywny tryb życia. Regularna aktywność fizyczna pomoże zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób nerek.
- Sprawdzaj poziom cukru we krwi. Około połowy liczby osób, cierpiących na cukrzycę, zapada na przewlekłe choroby nerek, więc tacy chorzy powinni regularnie, przynajmniej raz do roku, wykonywać badania nerek.
- Kontroluj ciśnienie tętnicze. Nadciśnienie jest najczęstszą przyczyną uszkodzenia nerek.
- Monitoruj wagę ciała. Postaraj się zmniejszyć ilość spożywanej soli do 5-6 g dziennie (około łyżeczki).
- Pij co najmniej 1-1,5 l wody dziennie. Nie należy zastępować wody sokami lub słodkimi gazowanymi napojami. Spożywanie wystarczającej ilości wody obniża ryzyko występowania kamieni w nerkach.
- Nie pal. Nikotyna zmniejsza dopływ krwi do nerek co prowadzi do zmniejszenia czynności nerek. Ponadto, palenie znacznie zwiększa ryzyko występowania raka nerek.
- Nie należy przyjmować leków bez zalecenia lekarza. Wiele z nich ma nefrotoksyczne działanie uboczne.
- Należy regularnie wykonywać badania nerek, jeżeli pojawia się jeden lub więcej z następujących czynników ryzyka:
cukrzyca;
nadciśnienie tętnicze;
nadwaga.

Źródło: wellnet.biz/pl/articles-for-study/kidney
Moderator
 
Posty: 175
Rejestracja: Sobota, 24 Maj 2008, 20:04

Wróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


cron