Odpowiedzi na najczęstsze zastrzeżenia

Często przed podjęciem decyzji o zakupie suplementów rodzą się liczne pytania i wątpliwości:
Czy nie przedawkuję witamin?, Czy to mi nie zaszkodzi?, Czy to uzależnia?, Czy mi pomoże?, Czemu nie kupić tych z apteki? Co robić?

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania!

Moderatorzy: Moderator, ModeratorPawel

Odpowiedzi na najczęstsze zastrzeżenia

Postprzez Moderator » Sobota, 16 Mar 2013, 16:14

Suplementy diety a nutraceutyki: odpowiedzi na najczęstsze zastrzeżenia (zarzuty)

Pshennikova Tamara - Nie da się pomóc ludziom, którzy nie słuchają rad!Czy podczas stosowania suplementów diety zwiększa się ryzyko występowania hiperwitaminozy, czyli nadmiaru witamin w organizmie?

Ten temat jest często omawiany w mediach. "Stan hiperwitaminozy to zagadnienie wyłącznie teoretyczne. Sztuczny problem. W rzeczywistości ludność znajduje się w stanie potężnej hipowitaminozy, czy niedoboru witamin. Według Rosyjskiej Akademii Nauk Medycznych, niedobór witaminy C można zaobserwować u 100% mieszkańców Rosji, niedobór witamin grupy B u 70% mieszkańców.

Witamin i minerałów organizm potrzebuje codziennie, a w naszym pożywieniu znajduje się nie więcej niż 30% dziennego zapotrzebowania. Organizm tego nie gromadzi. Tak wiec hiperwitaminozy możemy obawiać się najmniej, oraz nikt z lekarzy czynnych zawodowo tego nie obserwował."

Czy można uzależnić się od suplementów diety?

Niestety nie. Moje dzieci często zapominają o swoich suplementach. Czy Pan (Pani) myśli, że od marchewki można się uzależnić? Nawet jeżeli ona jest bardzo dobra i pochodzi z uprawy ekologicznej?"

Czy firma Vision dodaje do swoich suplementów diety substancji narkotykowe, bo ludzie są tak entuzjastycznie do nich nastawieni?

Gdyby tak było, mielibyśmy kolejkę. Ale trzeba tłumaczyć każdemu z osobna, tak jak robię w tej chwili, dlaczego organizmowi są tak niezbędne witaminy i minerały. Oprócz tego, te preparaty stosują kosmonauci i sportowcy, zdrowie których jest pod ścisłą kontrolą.

Jak można polecać suplementy diety, nie znając dokładnej diagnozy. Przecież nie jesteś lekarzem?

Ale suplementy to nie leki. Są to koncentraty pożywienia, które pomagają odbudować procesy przemiany materii w organizmie. Mówiąc obrazowo, "dokarmiamy" nasze komórki brakującymi witaminami i minerałami. A dalej następuje samoregulacja. A jeżeli w życiu codziennym spożywamy niedobre jedzenie bez nadzoru lekarza, to dobre jedzenie możemy konsumować bez nadzoru lekarza, posługując się obserwacjami ekspertów żywieniowych, to znaczy konsultantów Firmy.

Słyszałem, że zaleca się stosowanie ziół z tego terenu, gdzie człowiek mieszka, gdzie on się urodził.

Może to ma sens, chociaż zaprzeczenia tej tezy nikt nie udowodnił. A czy obecnie wiele osób mieszka tam, gdzie się urodziły? Jaka jest sytuacja ekologiczna w miejscowości, w której mieszkasz? Na przykład, koci pazur, wspaniała roślina lecznicza, która ma niesamowite właściwości, rośnie tylko w jednym miejscu na Ziemi, w lasach tropikalnych Peru. Osoby, które spożywają te roślinę rzadko chorują na raka. Czy Bóg stworzył tę roślinę o nadzwyczajnych właściwościach wyłącznie dla Indian Peru?

Witaminy i minerały są potrzebne organizmowi codziennie, a nasze pożywienie zawiera nie więcej niż 30% dziennego zapotrzebowania.

Dlaczego nie ma reklamy waszych suplementów diety w mediach?

A czy masz zaufanie do reklamy? Czemu bardziej zaufasz - reklamie czy twardym faktom i osiągniętym rezultatom?
Według badań, 67% osób ufa opinii swoich znajomych i rodziny, którzy już spróbowali tych preparatów. A zaledwie 30-40% podczas zakupów kierują się reklamą.

Dlaczego suplementy diety nie są sprzedawane w aptekach?

A czy masz zaufanie do apteki?

Według danych Ministerstwa Zdrowia, dwie trzecie preparatów medycznych są sfałszowane. Aptekom ze strony finansowej zależy na tym, by ludzie chorowali a nie powracali do zdrowia. Dlatego wynajduje się leki, które wyłącznie likwidują objawy. Chociaż przyczyny choroby ukrywają się w zakłóceniach procesu przemiany materii. Leki tych problemów nie zlikwidują. Jeżeli ktoś chodzi do apteki po tabletki na ból głowy, jego koniecznie rozboli żołądek. Wtedy zaczyna chodzić po dwa rodzaje tabletek. Później zaczną się problemy z wątrobą i przyjdzie po trzy rodzaje tabletek. Tak powstaje błędne koło, które wciąga większość osób, chorujących na choroby przewlekłe.

Czy to jest to samo co "Herbalife"?

Czy używałeś ich produktów lub pracowałeś w tej firmie? - Nie. - Czy jesteś tym zainteresowany? - Nie. - Ja również.

W każdej branży, jak i w każdym przemyśle istnieje "maluch" i "Mercedes". Którym rodzajem transportu chciałbyś się poruszać?

Prawidłowo się odżywiam, jadam sporo owoców i warzyw. Czy potrzebuję suplementów diety?

A gdzie kupujesz warzywa i owoce? Czy masz pewność, że pochodzą one z upraw ekologicznych i są wyhodowane bez użycia nawozów chemicznych?" Niestety badania dowodzą, że nasze pożywienie zawiera nie więcej niż 30% dziennego zapotrzebowania na witaminy i minerały. W celu dostarczenia organizmowi wystarczającej ilości witaminy C, należy zjadać 12 cytryn lub 42 pomidory dziennie. Dzienną dawkę witaminy E zawierają 2 litry oliwy z oliwek. Czy jesteś w stanie tyle zjeść?

Do jedzenia używam owoców i warzyw z własnego ogródka, wiec chyba mój organizm nie jest przeładowany toksynami i w związku z tym nie potrzebuje oczyszczenia i normalizowania przemiany materii.

A gdzie znajduje się twój ogródek? Czy są w pobliżu zakłady przemysłowe, drogi, pola, na których stosowane są nawozy? Czy woda z tej działki nadaje się do picia bez uprzedniego oczyszczania? Czy dokładnie sprawdziłeś te wszystkie czynniki? Czy uważasz, że zjawisko kwaśnych deszczy cię ominie? A czy na stonkę ziemniaczaną w twojej okolicy stosuje się środki owadobójcze? Gdzie trafiają te chemikalia? Bez wątpienia do gleby a następnie do twoich ziemniaków.

Czy można stosować suplementy diety równocześnie ze stosowaniem leków?

Bez wątpienia. One nie leczą choroby tak jak leki. Suplementy diety normalizują przemianę materii poprzez odżywianie.

Na opakowaniu napisać można wszystko, co tylko przyjdzie komuś do głowy. A co zostało umieszczone w środku - nie wiadomo.
Też się martwiłam z tego powodu. Chociaż wiedziałam, że preparaty odpowiadają normom GMP - najbardziej rygorystycznym międzynarodowym normom. Lecz obecnie gdy już zobaczyłam wyniki na sobie oraz rezultaty są widoczne u wszystkich członków mojej rodziny, też u moich krewnych, jestem pewna tych suplementów diety. Więc gdy osobiście zobaczysz rezultaty, wtedy się przekonasz.

Gdzie uzyskuje się tyle roślin, by wyprodukować suplementy diety? Czy nie zabraknie surowców na te suplementy?

Proszę się zastanowić, ile lat pijemy herbatę, a jej wciąż nie ubywa. Z roślinami dla suplementów diety jest podobnie. Zioła i surowce roślinne zbierane są na ekologicznie czystych terenach lub są specjalne uprawiane dla suplementów diety.

Czy suplementy diety mogą być stosowane razem?

Nie tylko mogą, jak każdy dobry i korzystny pokarm, lecz oprócz tego, składniki dobrane są w ten sposób, że nawzajem potęgują swoje działanie, czyli powstaje synergizm - wzmożone oddziaływanie. Oznacza to, że suplementy diety w zestawach są bardziej skuteczne.

A może lepiej nabyć witaminy w aptece? Tam można znaleźć tańsze.

Czy potrzebujesz tańszych czy skutecznych środków? Syntetyczne witaminy nie są równoznaczne z naturalnymi. Według ostatnich badań amerykańskich oraz fińskich naukowców-dietetyków, nawet obniżają odporność i zwiększają liczbę zachorowań, łącznie z chorobami onkologicznymi, nawet o 19%. Nie wspominając już o tym, że według badań Ministerstwa Zdrowia Rosji, 2/3 preparatów, sprzedawanych w aptekach, to podróbki. Proszę się zastanowić, co jest lepsze dla organizmu, syntetyczne czy jednak naturalne, ekologiczne składniki?

Czy suplementy diety firmy Vision maja działanie uboczne?

Czy mogą być skutki uboczne u dobrego jedzenia? Chociaż właściwie to mogą być. Chcesz pozbyć się problemów ze stawami, a przy okazji pozbędziesz się alergii. Wiem z doświadczenia.

Może zawartość tych słoiczków poprawi nasze samopoczucie, ale czy nie wpłynie to negatywnie na przyszłe pokolenia?

Czy uważasz że jedzenie zdrowej żywności może w sposób negatywny wpłynąć na twoje potomstwo? Twoje dzieci urodzą się zdrowsze, niż dzieci rodziców, którzy spożywali wyłącznie niedobre, ekologicznie "zatrute" jedzenie. We wszystkich rozwiniętych krajach Ameryki i Europy przez ostatnie 30-40 lat w dużych ilościach spożywa się naturalne zestawy witamin i minerałów. Właśnie to pomogło im poprawić sytuację w dziedzinie zdrowia. Wzrosła długość życia pomimo podobnych do naszych problemów z ochroną środowiska i problemów żywieniowych. Kolejny przykład. W moskiewskim laboratorium badań chromosomowych przeprowadzono badania na temat wpływu znanych mutagenów (czynników chemicznych, zwykle wywołujące zmiany w komórkach) na komórki ludzi, stosujących skuteczne suplementy diety. Nie były one w stanie doprowadzić do mutacji w tych komórkach. To świadczy, że stosowanie suplementów diety chroni nasze komórki przed mutacjami. A to oznacza, że chroni przed nimi również kolejne pokolenia.

Czy jest możliwe, że suplementy pomagają wyłącznie jako autosugestia?

Moja kotka nie jest podatna na sugestie. Ale szybko odzyskała zdrowie po poważnych kłopotach zdrowotnych.
Na małe dzieci sugestia też nie działa. Lecz polecając nasze preparaty, mamy najbardziej odczuwalne rezultaty właśnie u dzieci.

Czy Pani zagwarantuje, że mi to pomoże? Że pozbędę się problemów?

Oprócz Pana Boga nikt niczego nie może zagwarantować. Ale w odróżnieniu od leków syntetycznych możemy zagwarantować, że preparat nie zaszkodzi. Znam wiele osób z podobnymi problemami, którym to pomogło. Wszystkie nasze problemy ze zdrowiem mają te same początki, ten sam czynnik sprawczy - zaburzenia procesów przemiany materii. Dlaczego tobie mają nie pomóc?

Mam alergię (na przykład na witaminę B1). A te suplementy diety zawierają tę witaminę. Albo: Moje dziecko jest uczulone na czekoladę, a preparat "Junior Neo" ma postać cukierków czekoladowych.

Czy jesteś uczulony na czarne pieczywo? Ono niewątpliwie zawiera witaminę B1. To oznacza tylko jedno: jesteś uczulony na syntetyczną witaminę B1, a nie na naturalną. Nasze produkty zawierają właśnie naturalne witaminy. W skład suplementu diety Junior Neo wchodzi ekologiczny proszek kakaowy, nie czekolada. Uczulenie na czekoladę wywołują zawarte w czekoladzie syntetyczne dodatki. Nasze suplementy wzmacniają układ ochronny i pomagają zlikwidować problemy uczuleń u osób dorosłych oraz dzieci.

Chyba dla mnie jest to raczej za drogie.

A ile warte jest twoje zdrowie? Ile warta jest, na przykład, twoja wątroba lub serce? Ile warte jest zdrowie twojego dziecka? Czy chcesz, żeby było tanio czy skutecznie?

Są to najczęściej zadawane pytania na temat produktów. Najbardziej przekonującą odpowiedzią na wszystkie pytania są osiągane wyniki. Jest to cały szereg wyników w dziedzinie poprawy zdrowia, osiągniętych wskutek stosowania suplementów diety firmy Vision International People Group, wiele z których można znaleźć na portalu http://www.vozz.org. Jest to nasz najmocniejszy dowód, ponieważ ludzie nie wierzą słowom, lecz wierzą faktom. Jak najwięcej opowiadaj o osiągniętych wynikach, a ludnie na pewno zauważą szczerość oraz chęć niesienia pomocy.

Źródło: magazyn "Planeta ludzi".
Moderator
 
Posty: 175
Rejestracja: Sobota, 24 Maj 2008, 20:04

Re: Odpowiedzi na najczęstsze zastrzeżenia

Postprzez ania7 » Czwartek, 1 Sie 2013, 10:23

Nutrimax dozywia wszystkie komorki - rowniez chore.
Czy dobrze jest zazywac nutrimax w przypadku raka?
ania7
 
Posty: 3
Rejestracja: Niedziela, 7 Mar 2010, 18:04

Re: Odpowiedzi na najczęstsze zastrzeżenia

Postprzez Administrator » Środa, 7 Sie 2013, 00:13

Witam,

proszę dokładnie przejrzeć dział "konsultacje z lekarzem". Znajdzie tam Pani odpowiedź na to pytanie.
Administrator
Administrator
 
Posty: 8
Rejestracja: Czwartek, 17 Kwi 2008, 08:58


Wróć do Odpowiedzi na najczęstsze zastrzeżenia -wątpliwości

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


cron